درخت مناسب برای باغچه (کدام درخت برای باغچه خانه مناسب و بهتر است)

انتخاب درخت مناسب برای کاشت


برای انتخاب درخت مناسب برای باغچه خود تعدادی از موارد وجود دارد که هنگام خرید درخت باید آن ها را مد نظر داشته باشید. در این مطلب به بیان مهم ترین این موارد پرداخته ایم تا بتواند شما را در انتخاب مناسب ترین نوع درخت کمک کند.

سایه درخت


•    چنانچه تمایل دارید در تابستان از سایه درخت و در زمستان از نور خورشید بهره مند باشید توصیه می کنیم درختان برگ ریز پاییزی را در باغچه خود بکارید. بهترین جا برای کاشت این نوع درختان در سمت شمال و شرق ساختمان است که می تواند سبب شود خانه  زمستانی گرم و پر از نور خورشید داشته باشد. درختان همیشه بهار و همیشه سبز را نیز بهتر است در سمت چپ ساختمان بکارید.

•    میزان سایه ای که توسط درختان مختلف ایجاد می شود متفاوت است. برخی از درختان دارای سایه ای با چگالی بالا هستند و برخی دیگر سایه های سبک تر و پراکنده تری بوجود می آورند. میزان سایه ای که یک درخت در باغچه بوجود می اورد می تواند بر میزان و نحوه رشد گیاهان دیگر که زیر درخت کاشته می شوند به ویژه میزان رسیدن نور و آب باران به ان ها تاثیر می گذارند. بنابراین یا نوع درختان را بر حسب گیاهانی که قصد دارید در باغچه بکارید انتخاب کنید و یا نوع گیاهان را بر حسب نوع درخت. برای مثال چنانچه از درختانی با سایه متراکم و زیاد در باغچه استفاده می کنید نباید گیاهانی را در باغچه بکارید که به نور زیادی برای رشد نیاز دارند.

انتخاب درخت مناسب برای کاشت
 

پوشش حریمی

•    اگر قصد شما از کاشت درخت در باغچه حفظ حریم خصوصی خانه و مسدود کردن دید از خارج خانه است درختان برگ ریز پاییزی نمی توانند گزینه مناسبی باشند. بلکه بهتر است از درختان همیشه سبز در باغچه خود استفاده کنید. ضمنا در نظر داشته باشید که مختل کردن دید از مسدود کردن آن بهتر است.

•    درختانی که رشد زیادی دارند و بسیار قد می کشند نیز نمی توانند برای چنین منظوری مناسب باشند، بنابراین بهترین گزینه درختان سرو که دارای قدی متوسط هستند می باشند.

ریشه

هنگام انتخاب درخت برای باغچه خود به مبزان رشد ریشه درخت توجه کنید زیرا اگر این مورد را مد نظر قرار ندهید ممکن است ریشه درخت انتخابی شما سبب صدمه زدن به لوله کشی و پی ساختمان شود. البته نوع خاک نیز در میزان و نحوه رشد ریشه درخت تاثیر دارد اما اغلب میزان رشد درختان مختلف از ابتدا مشخص است و یک محدوده خاصی دارد. از اینرو بهتر است پیش از کاشت درخت حتماً پیشاپیش با یک باغبان در خصوص این مطلب تحقیق کنید.

انتخاب درخت مناسب برای کاشت
 

سلامت درخت

از آنجایی که درختان بر سلامت و بیمار شدن افراد نیز تاثیرگذار هستند بنابراین زمان خرید درخت از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید زیرا در صورت وجود  آفات و بیماری در دختان احتمال انتقال به انسان نیز وجود دارد. بنابراین کاشت درخت بیمار در باغچه می تواند سلامت افراد ساکن در خانه را به خطر بیاندازد.

زیبایی درخت

بدیهی است که زیبا بودن درخت یکی از ویژگی های لازم برای درختان و فضای سبز است زیرا درختی که انتخاب می کنید یکی از مهم ترین عناصر دکوری در دکوراسیون فضای بیرونی خانه است. انواع مختلف درختان دارای ویژگی های متفاوتی در شکل و اندازه برگ ها و تنه هستند و بنابراین شما باید درختی را ابنتخاب کنید که علاوه بر داشتن ویژگی هایی که در ابتدا گفته شد از لحاظ زیبایی بصری نیز دارای درجاتی باشند.

/ 0 نظر / 575 بازدید