چگونگی مراحل رشد انگور تا زمان برداشت (چرخه سالانه انگور)

 

 

 


در ادامه جوانه های کوچک در مو شروع به متورم شده و برگ های سبز را شروع کرده اند به نظر می رسد. ظهور اولین برگ های سبز از فلس جوانه نامیده می شود budbreak. اولین شاخه شروع به رشد طراحی شده توسط انرژی حاصل از کربوهیدرات است که در ساختار مو دائمی (ریشه، تنه و محدوده) در طول خواب نگهداری شدند.


 

 

شلیک توسعه

رشد در ابتدا آرام است. برگ و ساقه گسترش و گلچه های خوشه ای توسعه. همانطور که درجه حرارت افزایش می یابد، رشد و طویل شدن ساقه را تسریع بخشد. پس از سه یا چهار هفته، به مدت بیشتر رشد سریع آغاز می شود - که در آن شاخه می تواند به طور متوسط ​​از 1 اینچ یا بیشتر در روز رشد می کنند. فتوسنتز به زودی به عنوان یک بافت سبز رنگ در ساقه وجود دارد رخ می دهد، با این حال، با توجه به فعالیت متابولیک بالایی است، هیچ تولید خالص فتوسنتت وجود دارد تا چند برگ به طور کامل گسترش یافته است.

 

 

 

 

 

گل / میوه

گل انگور در یک خوشه ( یا دسته ) به دنیا آمد. محور اصلی خوشه است که ساقه نامیده می شود. هنگامی که دمای بهار افزایش می یابد گل به طور معمول شروع به شکوفه معمولا شش تا نه هفته است ، بسته به درجه حرارت . گل کوچک، مایل به سبز و معمولا کامل است - که به معنی آنها هر دو جنس نر ( پرچم ) و قطعات زن ( carpels ) . calyptra ( یا جام گل )بافت پوششی برای پرچم و carpels است و آن را از 3-9 گلبرگ مایل به سبز بصورتی پایدار و محکم در نوک متحد ساخته شده است.

هنگامی که شرایط مطلوب باشد ، گل به طور معمول به مدت هشت تا ده روز می پرورانند .

برای مشاهده کننده معمولی باز از گل انگور ممکن است به نظر می رسد می شود بسیار متفاوت از ترین گل های دیگر :calyptra می شود در پایه جدا به جای جدا در نوک . این است که به طور کامل ریخته ، به عنوان یک کلاه . بلافاصله پس از گل، کیسه های گرده را باز و آزاد گرده و گرده افشانی رخ می دهد.

لقاح 2-3 روز بعد از گرده افشانی رخ می دهد. مرحله تشکیل میوه به شرح زیر گل تقریبا بلافاصله ، زمانی که گل بارور شده شروع به توسعه یک توت دانه و انگور برای محافظت از دانه . اغلب گونه های انگور کالیفرنیا است بی دانه - به زودی پس از لقاح توقف دانه در حال توسعه ، منجر به انواع توت ها بی هسته. انواع توت انگور از طریق چند مرحله رشد از زمان آنها قرار است با تصویب تا زمانی که به طور کامل رسیده است.

 
در فاز تاخیر نرخ رشد حبه  کند شده است. در آغاز فاز تاخیر، انواع حبه  ها حداقل نیمی از اندازه نهایی خود رسیده است. فاز تاخیر در انواع بی هسته در مقایسه با گونه های کاشته کمتر برجسته است. در این دوره انواع توت ها بالاترین سطح خود از اسیدیته برسد.

مرحله رسیدن آغاز می شود که انواع حبه ها ها شروع به نرم شدن و رنگ شروع به تغییر می کند. در انواع سبز رنگ شروع به محو شدن و در گونه های رنگی که رنگ قرمز یا سیاه و سفید شروع می شود به نظر می رسد. این تغییر ناگهانی در رنگ و انواع حبه ها نرم شدن نیز به عنوان شناخته شده "veraison."

 


 

 

کیفیت برداشت محصول

بر خلاف بسیاری از میوه های تازه ، انگور برداشت شده به طور کامل رسیده است. پس از آنها را برداشت، آنها را شیرین نمی شود ، بنابراین زمان بندی همه چیز است.

تعیین زمانی که انگور رسیده یک علم واقعی و هر دو وزارت کشاورزی ایالات متحده و وزارت کالیفرنیا غذا و کشاورزی در تنظیم و نظارت بر استانداردهای تولید انگور درگیر است . قند ، رنگ، دسته و انواع توت ها اندازه و یکنواختی همه قبل از برداشت شروع می شود اندازه گیری شده و کارگرانی که تصمیم می گیرید که انگور به برداشت حرفه ای با سال ها تجربه آموزش داده است.

پس از برداشت ، انگور تازه می توان به راحتی توسط دست زدن به خشن ، گرما ، رطوبت بیش از حد و موجودات پوسیدگی زا آسیب دیده . در نتیجه، انگورها را به دقت بازرسی و سپس بلافاصله با دست به ظروف حمل و نقل بسته بندی شده - اغلب در زمینه سمت راست .

مدت کوتاهی پس از چیدن / بسته بندی ، گرما درستاز میوه در تجهیزات ذخیره سازی سرد حذف می شود. انگور ها در حرارت بین 30F و 32F ذخیره می شود. از این نقطه تا رسیدن به مقصد - بازار در سراسر جهان - انگور را در یک محیط به دقت کنترل شده نگهداری می شود .

 


/ 7 نظر / 656 بازدید
مجتبی شیرازی

سلام آقای دلیریان وبلاگ خوبی دارید و پر از اطلاعات مفید دست شما درد نکنه

غلامرضا دلیری

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای دلیریان از وبلاگ زیبایتان لذت بردیم .[گل]

mobina

سلام مطلبتون خیلی خوب بود من یه تحقیقی درمورده انگور دارم رشتم معماریه ایده ی طرحم انگوره میتونید سوالامو ج بدید؟[سوال]

رفیعی

با سلامو عرض ادب وتشکر فراوان.بی زحمت در کدام مرحله رشد میوه و گل انگور نباید سم پاشی کرد؟ و مرحله حساس به کم آبی کدام مرحله است؟

ghashaghee

وبلاگ خیلی عالی دارید واقعا ممنون

عالی بود

محمدمهدی بیداد

سلام چقدرسرمایه اولیه برای یک هگتارباغ انگورکندرلازم است؟ باغ کندردرزمین های شهرستان زرندیه روستای حکیم ابادبه عمل می اید؟